Araba Kiralama Şartları

EHLİYET VE YAŞ
Kiracının kira sözleşmesi sırasında A,B,C,D grubu araçlar için yerli veya geçerli uluslararası ehliyete sahip olması ve 25 yaşını doldurmuş olması gerekmektedir.Ayrıca ehliyet en az 2 yıllık olmalıdır.

KİRALAMA SÜRESİ
En kısa kiralama süresi 24 saattir. Teslim gecikmelerinde her ek saat için günlük ücretin 1/3 ü alınır. Toplam 2 saati aşan gecikmelerde  tam gün ücreti alınır.

FİYATLAR
Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları içinde) trafik sigortası dahildir. Yakıt kiralayana aittir. Bebek koltuğu ücreti günlük 5€.

ÖDEME VE DEPOZİTO
Araci teslim alırken nakit ile toplam kira bedeli istenilen her para birimi ile yapılabilir ve ödeme bu şekilde tahsil edilebilir.
Depozito : 100 €
Araçta oluşacak hasarlarda aracın yattığı gün kadar kira bedeli Müşteri(Kiralayan)’den tahsil edilir.
Hasarlarda oluşacak değer kaybı müşteriden tahsil edilir.www.arabam.com  değer sorgulama baz alınarak hesaplama yapılır.

SİGORTA
Tüm araçlarımız için istendiği takdirde günlük 10 € kasko ücreti eklenir
Belirtilen fiyatlara Kasko ücreti dahil değildir.
Araçlarda oluşacak Hasarlarda(Kasko varsa) 1000€ ‘ ya kadar, Kasko Yoksa Tamamını  Müşteri(Kiralayan) Öder.

TRAFİK CEZALARI
Trafik cezaları ve Otopark ücretleri kiralayana aittir.
Araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz.

YAKIT ve DİĞER KOŞULLAR

  • Yakıt seviyesi teslim aldığı şekilde teslim edilmelidir.
  • Kiralama 1 Gün için en fazla 24 saattir.
  • Türkiye deki Hız Limitleri: Otoyollarda en çok 110km. Şehirlerarası yollarda  90km.Şehir içlerinde ise 50km  hıza izin verilmektedir. Park ederken PARK  YASAĞI  işaretlerine uyunuz.
  • Trafik yasalarına uyulmamasından ve kiracının kusurundan doğabilecek hareketlere uygulanacak trafik cezaları ve yasal sorumluluklar kiracıya aittir.
  • Araç bırakıldıktan sonra FİRMAMIZA a  ulaşan trafik cezaları kiracıya yansıtılır ve ilgili tutar nakit olarak kiracıdan tahsil edilir.
  • Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman sözleşme süresi içinde kabul edilir.
  • Araçlarda oluşacak çizik,vurma ve hasar durumlarında araç hareket ettirilmeden tutanak tutulmalı ve polise bildirilmeli,tutanak tutulmadığı takdirde oluşan tüm hasar kiralayan tarafından ödenecektir ve bu süre zarfında tamir süresi içerisinde çalışmayan araç için günlük ücret tahsil edilecektir.

 


Whatsapp Destek

Sergen Yılmaz

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?